HNL

SLAVEN - LOKOMOTIVA 1:1 Lokomotiva kiksala, Osijek nikad bliže Ligi prvaka

LOKOMOTIVA je kiksala kod Slaven Belupa (1:1) i dva kola prije kraja HNL-a izgubila drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Slaven je poveo u 62. minuti pogotkom Bogojevića, a gosti su izjednačili preko Tolića deset minuta kasnije.

Susret ste mogli pratiti uživo na Indexu. Tijek utakmice stoji niže u članku.

Osječani dva kola prije kraja imaju bod više. U posljednjem kolu Lokomotiva stiže u Osijek

Ovim rezultatom Lokomotiva je pala na treće mjesto s bodom zaostatka za Osijekom (62-61).

Pretposljednje kolo na rasporedu je 18. srpnja. Lokomotiva dočekuje Goricu, a Osijek gostuje kod Varaždina.

U posljednjem kolu 25. srpnja očekuje nas spektakl u Osijeku. Lokomotiva stiže na Gradski vrt u izravnom dvoboju za drugo mjesto.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

TIJEK SUSRETA:

KRAJ! 1:1! Lokomotiva je izgubila jako bitne bodove u Koprivnici i pala na treće mjesto.

90' Taktička zamjena kod Belupa. Brković će završiti utakmicu umjesto Međimoreca.

85' Lokomotiva ne može do pobjedničkog gola. Drugo mjesto izmiče joj iz ruku.

80' Žuti za gostujućeg veznjaka Majića.

73' GOOOL! 1:1! Izjednačio je Marko Tolić!

70' I treća zamjena kod gostiju. Ova je prisilna. Zbog ozljede je morao izaći kapetan Kolinger, a ušao je Gluhaković.

68' Dvostruka zamjena kod Lokomotive. Budimir umjesto Tucija i Majić umjesto Cokaja.

62' GOOOL! Slaven vodi! Zabio je Bruno Bogojević! Gol je prvo odmah bio poništen zbog zaleđa, ali ga je nakon provjere VAR-a sudac Marin Vidulin priznao.

57' Kod Slavena će Etoundi zamijeniti Limu.

53' Požutio je Tolić.

50' Kontra Belupa! Krstanović je pucao tik uz stativu, ali Grbić je to skinuo.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

Kraj prvog poluvremena. Nema pogodaka u Koprivnici. Lokomotivi nužno treba pobjeda, ali Slaven je u prvih 45 minuta bio bolji.

43' Tolić je u dvije minute dvaput zaprijetio Ježini, ali golman Slavena je i to obranio.

36' Žuti karton za Slavenovog veznjaka Lulića. Prvi na današnjoj utakmici.

34' Kastrati je dodao Toliću koji je iz drugog plana sam dobro pucao, no Ježina je na mjestu.

30' Domaćin je u prvih pola sata bolja momčad. Ima više udaraca (6-2) i veći posjed lopte (52% - 48%).

25' Utakmica se primirila. Igrači Lokomotive ne igraju onako kako bi htio njihov trener Goran Tomić.

17' Još jedna Grbićeva obrana. Ovoga puta pokušao je Stipe Bačelić-Grgić s osamnaest metara, no Grbić je opet obranio.

14' Sjajna obrana gostujućeg golmana Grbića! Krstanović ga je pokušao savladati lobom, ali je Grbić sjajnim skokom spasio gol.

13' Branič Slavena Zirdum glavom je vratio loptu Ježini, no dodao je prekratko. Jakić je stigao do lopte, ali nije uspio dobro pucati.

7' Gosti iz Zagreba od početka djeluju rastrčano i poletno. Tolić je pokušao s dvadesetak metara, ali vratar Ježina brani.

2' Odmah prilika za Lokomotivu! Tolić je sjajno proigrao po desnom boku te okomito dodao natrčalom Cokaju koji s 18 metara silovito puca malo pored gola.

1' Počeo je susret na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici!

Lokomotiva nije izgubila šest utakmica zaredom

Osječani su jučer protiv Istre nastavili sjajan pobjednički niz i ostali jedina neporažena momčad od nastavka prvenstva. Lokomotiva je također u odličnoj formi, nije izgubila u posljednjih šest kola (četiri pobjede i dva remija).

S druge strane, Slaven Belupo je sedmi s bodom više od Varaždina s kojim će se do kraja prvenstva boriti za to sedmo mjesto.

U četiri dosadašnja ogleda ove sezone Lokomotiva je slavila triput, a Slaven jednom. Posljednji put susreli su se u polufinalu Kupa, također u Koprivnici, kada je Lokomotiva pobijedila 3:1.

Postave

SLAVEN BELUPO: Ježina - Zirdum, Paracki, Božić - Goda, Brković, Lulić, Bogojević, Bačelić-Grgić - Mateus Lima, Krstanović

LOKOMOTIVA: Grbić - Čeliković, Kolinger, Kovačić, Karačić - Cokaj, Jakić, Tolić, Uzuni, Kastrati - Tuci