LIGA PRVAKA

LYON - JUVENTUS 1:0 Nemoćni Juventus pao u Francuskoj

LYON je slavio protiv Juventusa u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka u Groupama Areni u Lyonu s 1:0, a jedini gol na utakmici zabio je Lucas Tousart u 33. minuti utakmice.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 21. minuti, a zaprijetio je domaćin, no udarac glavom Kara Ekambija nakon ubačaja iz kornera završio je u vratnici. Daleko bolju igru Lyon je okrunio vodstvom u 31. minuti, a pogodak je postigao Lucas Tousart na asistenciju Houssema Aouara.

Francuzi su u 40. minuti imali još jednu odličnu priliku, no Ekambi je pucao preko gola. Talijanski prvak u prvih 45 minuta nije pokazao ništa, a kako je igrao, dovoljno pokazuje podatak da u prvih 45 minuta nije uputio nijedan udarac u okvir domaćeg gola.

Juve je u drugom dijelu pojačao pritisak, ali bez konkretne završnice i domaćin je uspio obraniti pogodak prednosti. Uzvratni susreti su 17. ožujka u Manchesteru i Torinu.