Vlašić oduševio u uvjerljivoj pobjedi Evertona, velikani prošli u osminu finala

NOGOMETAŠI Manchester Uniteda, Manchester Cityja, Arsenala, Chelsea i Evertona izborili su plasman u osminu finala engleskog nogometnog Liga kupa. Od svih velikana, u ranoj fazi je ispao samo Liverpool kojeg je dan ranije izbacio Leicester City.

Najmanje problema imao je prvak Chelsea koji je pobijedio drugoligaša Nottingham Forest 5:1. Najbolji igrač utakmice bio je trostruki strijelac Michy Batshuayji.

Problema nije imao niti Manchester United porazivši na Old Traffordu Burton Albion 4:1. "Crveni vragovi" su sve riješili do poluvremena postigavši tri gola. Najbolji igrač utakmice bio je Marcus Rashford koji je zabio dva gola i dodao asistenciju.

Donedavni igrač Hajduka Nikola Vlašić našao se u prvih jedanaest Evertona koji je s 3:0 pobijedio Sunderland. Calvert-Lewin je zabio za vodstvo domaćih 2:0 u 38. i 51. minuti, a Niasse je u 83. potvrdio pobjedu i prolaz u osminu finala.

Vlašića je u 81. minuti zamijenio Aaron Lennon, a navijači su oduševljeni igrom mladog Hrvata kojeg naveliko hvale na društveni mrežama. Vlašić je na otvaranju utakmice bio blizu pogotka.

Manchester City je na gostovanju porazio WBA 2:1 uz dva gola Leroyja Sanea.

Arsenal se mučio protiv trećeligaša Doncaster Roversa, a pobjednika je odlučio gol Thea Walcotta u 25. minuti.

Dodajmo kako će West Ham našeg Slavena Bilića u osmini finala igrati protiv Tottenhama.