LIGE PETICE

Metz potopio Monaco, napadač Diallo zabio 12 golova u posljednjih 14 utakmica

MONACO je doživio težak poraz u drugom kolu francuskog prvenstva. Metz je golovima Habiba Dialla u 11. iz penala i u 53. minuti te Renauda Cohadea u 66. minuti pobijedio klub iz Monte Carla.

Za Monaco nije branio Danijel Subašić, koji je i dalje ozlijeđen. S druge strane, 24-godišnji napadač Diallo je zabio 12 golova za Metz na posljednjih 14 utakmica u svim natjecanjima.

Mladi hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić igrao je čitav susret za Lille, koji je izgubio na gostovanju kod Amiensa 0:1. Strijelac jedinog gola bio je Guirassy (70), a Lille je od 39. minute igrao bez isključenog Soumarea.

Nakon dvije odigrane utakmice oba sastava imaju po tri boda.

Toma Bašić odigrao je prvo poluvrijeme za Bordeaux u domaćem remiju 1:1 protiv Montpelliera. Goste je u vodstvo doveo Delort (22), a poravnao je Maja (69) koji je u igru ušao upravo umjesto Bašića.

Duje Ćaleta-Car ostao je na klupi Marseillea koji je odigrao 0:0 na gostovanju kod Nantesa. Za oba sastava ovo je prvi bod u novom prvenstvu.

Na vrhu je Lyon koji je u petak svladao Angers 6:0. Lavovi imaju šest bodova.