Sjajni Zubac nadvisio Žižića u hrvatskom NBA derbiju

LOS ANGELES CLIPPERSI pobijedili su na gostovanju kod Cleveland Cavaliersa 110:108 što znači da je u susretu dva najbolja hrvatska centra slavio Ivica Zubac.

Ante Žižić je startao za Cavalierse, ali igrao je samo 14 minuta te je ostao bez poena uz tri skoka. Puno aktivniji bio je Zubac na drugoj strani, pogotovo u obrambenom dijelu igre gdje je bio sjajan. Za nešto manje od 18 minuta na parketu završio je sa 6 poena, 8 skokova i 3 blokade. I u napadu je imao dva odlična trenutka kada je došao do skoka u napadu te efektno zakucao, a u obrani je jednako atraktivno dijelio banane igračima Clevelanda.

Suigrači iz reprezentacije u prošlosti su kao tinejdžeri dijelili svlačionicu i u Ciboni.

L.A. će tako ipak vidjeti play-off košarku ove sezone unatoč eliminaciji Lakersa jer će Clippersi vjerojatno ući u doigravanje, samo je pitanje s kojim omjerom. Sada su na omjeru 43-30, a do kraja regularne sezone još imaju i teoretske šanse uloviti treće mjesto Zapada.

S druge strane Cavsi imaju samo 19 pobjeda, odavno su se okrenuli draftu i građenju ekipe za sljedeću sezonu.