Mažić poklonio pobjedu Francuskoj protiv Njemačke u derbiju Lige nacija (2:1)

U VELIKOM derbiju A skupine Lige nacija Francuska je s 2:1 pobijedila Njemačku iako je gubila od 14. minute.

Nijemci, svjetski prvaci iz 2014. godine, poveli su pogotkom Tonija Kroosa iz penala. Veznjak Reala je ukrao jednu loptu i proslijedio je Leroyeu Saneu koji je u ruku pogodio Presnela Kimpembea, a sudac Milorad Mažić je pokazao na bijelu točku. Francuski vratar Hugo Lloris bio je blizu obrane Kroosovog udarca, ali nije uspio te je tako primio gol i iz 12. jedanaesterca u nizu.

Francuzi su izjednačili u 62. minuti sjajnim golom Antoinea Griezmanna. Lucas Hernandez je s lijeve strane ubacio na deset metara, a napadač Atletica neobranjivim udarcem glavom matirao Manuela Neuera.

Deset minuta prije kraja - preokret. Mats Hummels je uklizao, Blaise Matuidi pao u kaznenom prostoru, a Mažić dosudio još jedan jedanaesterac. Čini se da je pogriješio jer je u spornoj situaciji čak Matuidi stao na Hummelsovu nogu.

Siguran s bijele točke bio je Griezmann i odveo aktualne svjetske prvake na četiri boda ispred Nizozemske i nedostižnih šest bodova ispred Njemačke.