Messijev veleslalom: Ovako je nanizao suparnike u katalonskom derbiju

Screenshot

LIONEL MESSI na utakmici Barcelona - Girona 2:2 u petom kolu La Lige izveo je nekoliko podviga.

Samim nastupom na meču postao je stranac s najviše utakmica (423) u povijesti La Lige tako što je prestigao Danija Alvesa.

Golom u 19. minuti, koji mu je 34. u 2018., postao je nogometaš s najviše golova u ligama petice ove godine u svim natjecanjima

Ali, dvije minute prije poentiranja izveo je nešto još impresivnije. Iskosa na desnom rubu kaznenog prostora Vidal mu je ostavio loptu koju je Messi namjestio na ljevicu i onda je krenuo šou.

Najbolji nogometaš svijeta eksplozivno je krenuo u nezaustavljivi dribling. U trku je zaobilazio protivnike kao čunjeve, koji su ispruženih nogu i "raskrečeni" nemoćno padali ispred njega uzaludno ga pokušavajući zaustaviti dok ih je prolazio u paraleli uz crtu kaznenog prostora hitajući prema desnoj strani.

Zatim je ušao u kazneni prostor i prizemno ljevicom pucao u desni kut. Ali, Gironin vratar Bono odličnom obranom jedva je skrenuo loptu u korner.