NEREDI PREKINULI DERBI ZA TITULU Hrvati donijeli Legiji naslov prvaka

NOGOMETAŠI Legije iz Varšave treću godinu zaredom, a 13. put u povijesti, osvojili su naslov prvaka Poljske.

Momčad koju vodi hrvatski trener Dean Klafurić u posljednjem kolu vodila je 2:0 (1:0) na gostovanju kod Lecha u Poznanu, kada su domaći navijači izazvali nerede i prekid utakmice.

Strijelac prvog gola za Legiju bio je hrvatski veznjak Domagoj Antolić u 10. minuti susreta.

Legiji je za osvajanje naslova bio dovoljan i bod iz dvoboja u Poznanu, Antolić ju je svojim golom poveo na pravi put, a nakon što je Kucharczyk u 69. minuti povisio na 2:0, postalo je jasno kako će pehar ponovno u Varšavu, a domaći navijači nisu se s tim mogli mirno pomiriti.

Očekuje se kako će susret biti registriran 3:0 u korist Legije koja će tako prvenstvo završiti sa 70 osvojenih bodova, tri više od druge Jagiellonije, a 10 više od trećeg Lecha.

Legia je ranije ovoga mjeseca osvojila i Kup pa je Klafurić, koji je nedavno na klupi zamijenio Romea Jozaka, na najbolji način krenuo u samostalnu trenersku karijeru.

Lech je prošlog tjedna otpustio drugog hrvatskog trenera Nenada Bjelicu koji je par dana kasnije preuzeo Dinamo.