Piše: S.Č. | 10.03.2018. 14:47

MODRIĆ SE VRATIO ASISTENCIJOM Fantastični Ronaldo slomio hrabri Eibar (1:2)

SJAJNA vijest za Real. Nakon mjesec dana izbivanja s terena zbog ozljede, u prvi sastav vratio se Luka Modrić. Real je u utakmici 28. kola Primera nakon velike borbe uspio s 2:1 pobijediti hrabri Eibar u gostima, a ključne uloge u Kraljevima odigrali su Modrić i Cristiano Ronaldo.

Vodeći pogodak Real je postigao u 34. minuti, a najveći dio posla obavio je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić. Prvo je presjekao dodavanje domaćeg braniča Arbille i odmah dugom loptom vanjskim dijelom desnog stopala na suprotnoj strani pronašao Cristiana Ronalda. Najbolji strijelac Reala pobjegao je svom čuvaru i nije mu bilo teško svladati domaćeg vratara Marka Dmitrovića, koji se u prvom poluvremenu istaknuo s nekoliko obrana.

Eibar je u 50. minuti izjednačio. Nakon ubacivanja Leona Ramis je glavom svladao Keylora Navasa.

Luka Modrić je odlično dirigirao igrom Reala, pripremio priliku Ronaldu i u drugom poluvremenu, pa i sam imao mogućnost pogoditi mrežu, ali sve do 84. minute europski prvak držao je samo bod u Eibaru. Tada je još jednom pogriješila domaća obrana. Prvo su omogućili nesmetan ubačaj Carvajalu s desne strane i nisu pratili Cristiana Ronalda, koji je s pet metara glavom zakucao loptu pod gredu za konačnih 2-1.

Real je s 57 bodova na trećem mjestu s četiri boda zaostatka za drugoplasiranim Atleticom (61) te 12 bodova zaostatka za vodećom Barcelonom (69). Eibar je s 39 bodova ostao na osmom mjestu. U ovom trenutku tri mjesta koja vode u drugu ligu drže Las Palmas (20), Deportivo (19) i Malaga (13).

U subotu su na rasporedu još tri utakmice, a Barcelona će na gostovanju kod Malage biti oslabljena neigranjem Messija, koji će propustiti dvoboj zbog rođenja sina.

Posljednju utakmicu Luka Modrić odigrao je 14. veljače na Santiago Bernabeuu protiv PSG-a. Od tada zbog ozljede zadnje lože propustio je šest utakmica među kojima i uzvrat s Parižanima u osmini finala Lige prvaka, no Zinedine Zidane i bez Modrića neokrznut je prošao uzvrat osmine finala Lige prvaka na Parku prinčeva, a sad ga ima zdravog i spremnog za nastavak natjecanja.