SLOVENIJA U DRUGOM KRUGU Sjajna Vujina momčad pregazila Crnu Goru u Areni

DRAMATIČNA slovenska priča na Europskom prvenstvu na kraju je, barem zasad, dobro završila.

Dobra vijest je da je momčad Veselina Vujovića u 3. kolu skupine C razbila Crnu Goru 28:19 i plasirala se u drugi krug. Loša vijest je da će tamo prenijeti samo jedan bod, onaj kontroverzni protiv Njemačke.

Slovencima je protiv Crne Gore bio dovoljan i bod za prolazak, a kako je utakmica počela činilo se da će se itekako za njega morati pomučiti. Očito potreseni svim onime što se događalo u prve dvije utakmice, a osobito u onoj protiv Njemačke, Slovenci su solidno otvorili utakmicu, ali Crnogorci su stalno bili tu negdje.

Gol za gol sve do prvog osjetnijeg vodstva Slovenije 8:6, ali do poluvremena su Crnogorci okrenuli pa čak i vodili dvaput da bi naši susjedi u zadnje tri minute prvog dijela ipak osigurali prednost 14:13.

No, iz svlačionice je na drugo poluvrijeme izašla neka druga Slovenija. Čvrsta i nepropusna u obrani te kreativna i ubojita u napadu. Crna Gora se nekako držala do 16:18, ali ulaskom Zarabca, koji iz nepoznatih razloga nije igrao prvo poluvrijeme, Slovenija se probudila.

Ključno je bilo razdoblje od 38. do 45. minute u kojem Crnogorci nisu zabili nijedan gol i priči je bio kraj. Nakon gola Anđelića za 17:21, slabašna Crna Gora je do kraja susreta zabila samo dva gola i na kraju potpuno zasluženo izgubila takvom razlikom.

Slovence je predvodio odlični Gašper Marguč sa šest golova iz isto toliko pokušaja, Bezjak je zabio pet, a Blagotinšek četiri gola. Kod Crne Gore najbolji je bio Vasko Ševaljević sa šest golova.

Pomalo nevjerojatan je podatak da su crnogorski golmani Šimić i Mijatović obranili samo četiri od 32 udarca, odnosno imali su samo 13 posto obrana. S druge strane, Lesjak je upisao sedam, a Skok četiri obrane.

Slovenija tako u drugi krug u Varaždin nosi samo jedan bod. Ipak, poklopili su im se i drugi rezultati pa samo Makedonija u njihovoj skupini ima tri boda, a Španjolska, Danska, Njemačka i Češka po dva boda. Za prolazak u polufinale Vujovićeva momčad će morati dobiti barem dvije utakmice...

CRNA GORA - SLOVENIJA 19:28

TIJEK SUSRETA:

KRAJ UTAKMICE

58' Lesjak je skoro zabio s gola na gol, ali je ipak promašio prazan crnogorski gol

56' Žabič diže na +8, potpuno se razigrala Slovenija

52' Sjajna obrana Lesjaka i Verdinek zabija za +7

49' Marguč diže na +6, Crnogorci su potpuno potonuli

47' Švealjević zabija sedmerac nakon isključenja Zarabca

45' Anđelić zabija za prekid crne crnogorske serije od osam minuta bez gola, ali Kavtičnik vraća na +5

44' Bezjak zabija za +5, Slovenija je na pragu drugog kruga

41' Lesjak je u jednom napadu skinuo dva šuta Crnogorcima i Mačkovšek zabija za najveće vodstvo dosad, 20:16

39' Slovencima su dosudili već šest sedmeraca, Crnogorcima nijedan... Marguč zabija za +3

39' Radović je dobio dvije minute zbog prekršaja

36' Smanjuje Vujović, ali Blagotinšek odmah vraća na tri gola prednosti

35' Zarabec diže na +3 prvi put na utakmici

32' Blagotinšek povisuje na dva razlike

30' Slovenci gube loptu nekoliko sekundi prije poluvremena, Vujović ide u kontru potpuno sam, ali Lesjak brani njegov udarac

29' Podižu Slovenci svoju igru i, nakon što su gubili, sad vode 14:13

27' Marguč iz sedmerca za 12:12

26' Ne daju Crnogorci Slovencima da se odvoje i opet izjednačuju pa iz kontre dolaze u vodstvo

24' Potočnik je dobio crveni karton zbog grubog prekršaja

20' Dvije greške Slovenaca i dva brza gola Crnogoraca za izjednačenje. Ipak, Mlakar za +1

18' Mlakar zabija za prvo veće vodstvo Slovenije, +2

16' Mini serija Slovenaca za +1

12' Mijatović brani Kavtičniku udarac izvana i Ševaljević iz kontre zabija za 5:4

9' Slovenija se muči s golovima iz igre, dosad je zabila samo jedan. Bezjak iz sedmerca zabija za 4:4

7' Ševaljević s devet metara izjednačuje

6' Gol za gol... Bezjak opet iz sedmerca za vodstvo Slovenije 3:2

3' Skok brani Crnogorcima šut i Slovenija ima priliku otići na dva razlike, ali Mačkovšek radi prekršaj u napadu

1' Bezjak iz sedmerca za vodstvo Slovenije

1' Počela je utakmica. U dvorani je oko 4000 navijača Slovenije te nekoliko stotina Crnogoraca