"Pa on ne može promašiti": Borna bez rješenja za ruskog bombardera u polufinalu turnira s novim pravilima

BORNA ĆORIĆ poražen je u polufinalu prvog izdanja Next Gen ATP Finala, turnira osmorice najboljih svjetskih tenisača do 22. godine, koji se igra u Milanu.

Ćorić je izgubio od Rusa Andreja Rubljeva s 1:4, 3:4 (6), 1:4, pa mu je propala prilika da postane prvi pobjednik turnira na kojem vrijedi niz pravila koja bi uskoro mogla promijeniti moderni tenis.

"Ne mogu mu ništa, pa on ne može promašiti", žalio se Borna tijekom meča treneru, s kojim je na ovom turniru imao pravo razgovarati.

Bio je to prvi susret Borne i Rubljeva, koji u finalu čeka boljega iz dvoboja Korejca Hyeon Chunga i Rusa Daniila Medvjedeva.

Za pobjede u Milanu tenisači ne zarađuju bodove, već samo novčane nagrade. Sam nastup u Milanu vrijedi 50.000 dolara, svaka pobjeda u skupini po 30.000 dolara. Pobjeda u finalu donosi 225.000 dolara, a poraženi će osvojiti 125.000. Nagrada za treće mjesto je 75.000 dolara, a za četvrto 50.000.